lundi 14 mars 2011

Kosmetyki Ekologiczne do makijażu z metką Ecocert

Chociaż kosmetyków ekologicznych na rynku kosmetycznym przybywa coraz więcej, zauważyć można, że najczęściej są to produkty do higieny i pielęgnacji ciała i włosów, które dominują nad kosmetyką kolorową.


Dlaczego, zatem, produkcja kosmetyków do makijażu jest tak bardzo ograniczona, podczas gdy popyt wśród konsumentów jest tak duży?
Odpowiedź jest bardzo prosta: ponieważ formuła biologiczna kosmetyków do makijażu jest o wiele trudniejsza niż wyprodukowanie kosmetyków bio do higieny i pielęgnacji ciała.


Specyfikacja metki Bio Ecocert jest bardzo restrykcyjna w zakresie składników, a w przypadku makijażu zakaz korzystania ze szkodliwych składników dla konsumenta jest jednoznaczny.Niektóre barwniki czy konserwanty, dostępne w tradycyjnych kosmetykach, mają niewielki lub żaden substytut ekologiczny, alternatywny dla kosmetyków kolorowych. Biorąc pod uwagę, że oczekujemy ekologicznego składu tej samej jakości jak istniejący syntetyczny odpowiednik, wyzwaniem jest znaleźć dobre, naturalne składniki, z których można odtworzyć wymagane właściwości.


Certyfikat Ecocert nie dopuszcza używania takich substancji jak: barwnika koszenila czyli karminu (kwasu karminowegoE120) czy promieni gamma w kosmetykach. Czerwień, jako podstawowy kolor wszystkich produktów w tradycyjnym makijażu ust, jest uzyskiwana z ciała i jaj mszyc o nazwie Koszenila (Dactylopius coccus).


Ecocert zabrania wykorzystywania jakichkolwiek produktów zwierzęcych, które niesie ze sobą cierpienie i śmierć. Jednakże nawet najbardziej naturalne barwniki nie są wystarczająco stabilne, kiedy poddane są promieniowaniu UV, jak choćby w przypadku czerwonych buraków. Nie mogą jednocześnie zawierać alergenów ani barwić błony śluzowej.


Wszystko to sprawia, że przed laboratoriami specjalizującymi się w produktach do makijażu BIO stoi nie lada zadanie. Inny przykład: stosowanie promieni gamma bądź promieni UV do dokładnego sterylizowania pigmentów, które znajdują się we wszystkich składach kosmetyków kolorowych, jest surowo zakazane (Ecocert jest przeciwny jakiejkolwiek obróbce pigmentów, które oczywiście muszą być w 100% naturalne.)
Bio perfekcyjne, ale… Sumując wszystkie wymogi, jakie stawia Ecocert na certyfikowanie produktów ekologicznych otrzymamy iście chińską łamigłówkę, aby wyprodukować kosmetyki do makijażu Bio. Dlatego rzadkością są dobre kosmetyki ekologiczne w tej kategorii.

MASKARA BIO ECOCERT

Po tuszach Bio do rzęs, które powodują podrażnienie i łzawienie oczu, bio-podkładach w kremie, które często przyczyniają się do suchości skóry i czerwonych błyszczykach, poświadczony przez metke Bio, która pozwala na użycie karminu ( koszenia), nadszedł czas na Argile Provence, który podjął wyzwanie i proponuje atrakcyjną linię kosmetyków do makijażu BIO z certyfikatem Ecocert.


Naturado Make-Up: w 100% naturalny, biologiczny wyprodukowany we Francji!


Naturado Make-Up jest pierwszym z makijaży w zakresie w 100% bio, w 100% naturalne, wolne od syntetycznych perfum i alergenów, dzięki którym możesz używać podkładów bez ograniczenia, malować oczy i usta bez obaw.


Podkład w Kremie z kwasem hialuronowym.
Pierwsze, 3 kremy łączy skuteczność biologicznej pielęgnacji (więcej niż 90%!) Na bazie oleju zielonej herbaty, oleju z owoców Passion, wody kwiatowej z czarnej porzeczki, masła Shea, nasion oleistych malin, całość sprawia, że kremy proponowane przez Argile Provence to prawdziwa bomba witaminowa dla skóry.


Świat roślinny, który daje ogromne korzyści dla cery, wzmocniony dodatkowo przez jednego z najlepszych aktywów biotechnologii:Kwas hialuronowy o niskiej masie cząsteczkowej, funkcja potężnego nawilżania za jego pośrednictwem różnych warstw skóry, w celu poprawy walki ze starzeniem.


Niuanc, piasek o różnych kolorach, różowy i brązowy gwarantuje “dobry odcień”, i cere matową z wyregulowanym Sebum odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry. W świetle makijażu, pozostawia skórę, ktora łatwo oddycha, zapewniając jednocześnie wszystko to co najlepsze z natury.


Mascara, ktora sublimuje Twoje oczy.


Następnie czarny tusz do rzęs czarny bardzo silny zaskoczy Was jego rzadkim dodatnim cechom: koniec z rzęsami posklejanymi, sztywnymi obsypanymi! Ten tusz do rzęs, dzięki ultra-szczotkce praktycznej łatwo rozdziela rzęsy przy jednoczesnym zwiększeniu ich wielkości i grubości, w celu nadania subtelnego spojrznia.
Jego skład biologiczny (ponad 77%!) Z nasion oleistych malin i oleju rycynowego, stymuluje odrost rzęs i wzmacnia włókna rzęs, pozostając neutralnym dla najbardziej wrażliwych oczu.


Połysk w gotowości bojowejGlos Glamur bardzo wyszykane! 


Nastepnie, 6 błyszczyków stanowi uzupełnie gamy makijażu bio dzięki, którym wasze usta bedą w gotowości bojowej w wyrafinowanych kolorach: Amber Wenus, Złoto z Bizancjum, Magic Crystal, Garnet Orient, Serca Ruby, Fleur de Perle.
Odnajdziecie paletę, która podkreśli waszą wyjatkową osobowość. Oprócz tego że błyszczyk utrzymuje się długo na ustach dodatkowo zapewnia opiekę ochronną i nawilzającą niczym balsam najwyższej jakości .


Ich skuteczność jest naukowo udowodniona: po 1 godzinie od ich nałożenia, zmarszczki na błonie śluzowej ust są zmniejszone o 14%, a Twoje usta są wygładzone, łakome i kuszące.


Podsumowując, Naturado Make-Up łączy korzyści płynące z przyrody i biotechnologi dla biologicznych produktów do makijażu atrakcyjnych i skutecznych.

Aucun commentaire:

Enregistrer un commentaire